HAKKIMIZDA

Benalab, 2017 yılında kurulmuş olup araştırma geliştirme faaliyetleri için çeşitli reaksiyon sistemlerinin ve cihazlarının tasarımlarını / üretimlerini yapmaktayız.

Müşterilerimiz talepleri üzerine Türkiyede bulunmayan ve yurt dışından getirilmesi gereken sistemleri Türkiyede tasarlamaktayız.

Sirketimizde ön çalışmalar üçin projelerin örnek numunelerini farklı  işlemlere ve koşullara sokmaktayız.

Bu kapsamda verilen hizmetler;

  • Talebe özel reaksiyon sistem tasarımları ve uygulamaları
  • Mevcut laboratuvar ve analiz cihazlarına farklı özellikler kazandırma
  • Mevcut cihazların veya reaksiyon sistemlerinin bakımı/onarımı
  • Yedek parçası olmayan veya bulunamayan cihazların tamiri
  • Araştırma ve geliştirme projelerinde sistem tasarımı faaliyetlerine danışmanlık

Reaksiyon sistemleri

600 bar ve 1.300°C’ye kadar yüksek basınçta ve sıcaklıkta reaktörler üretilebilmektedir. Bu reaktörler isteğe göre farklı amaçlar için tasarlanabilmektedir. Çoklu kesikli veya tübüler reaktör sistemleri başlıca uygulama alanlarımızdır. Reaktörlerde talebe göre pH, iletkenlik, basınç ölçümleri, basınçlı karıştırma, ceket ısıtma gibi uygulamalar yapılabilmektedir.

Diğer Uygulama Alanları

Baca gazı simülasyon ve analiz sistemleri / Reçine ve hücre tasarım sistemleri / Foto katalizör sistemleri / Süperkritik kurutma sistemleri / Hidrotermal reaktör / Yüksek basınç ve yüksek sıcaklık reaktörleri / Piroliz (karbonizasyon) reaktörü / Kalorimetre cihazı / 1.600°C derece fırın ve indüksiyon sistemleri uygulamaları / Yakıt hücreleri / Laboratuvar ölçekli eşanjör / Gaz jeneratör / MikroALG / Distilasyon sistemleri

Gaz basınçlandırma / Enjeksiyon pompası / Basınçlı manyetik karıştırıcı / Yüksek basınç numune tüpü / Glow box

Danışmanlık mı gerekli ?

 Ekipmanlarınızı üretmenin yanı sıra, projeler, araştırmalar, laboratuvar ve Ar-Ge sistemleri Danışmanlık hizmetleri de veriyoruz.

    Projenizin tüm reaksiyonu ve ihtiyaçlarınızı keşfetekteyiz.

Bizimle birlikte yapılan çalışmalar, şu anda çalışan birçok projeyi aydınlatıyor. Aynı şekilde örnek projelerinizi ve istisnai bir döneme taşıyacaktır.

    Üniversite ve Ar-Ge birmlerinin hayata gecirmek istedikleri projelere yönelik kimyasal, cihaz ve ürünler hakkında detaylı çalışmalar yapmak hazırlık aşamasından proje sunumuna kadar destek vermekteyiz.

Projelerin yazım aşamasında tasarladığımız sistem görselleri ile projelerinizin anlaşılırlığını destekliyoruz. Bazı projeler tasarladığımız çizimler ile kurullardan geçmiştir.

Tasarımlarımızda yapılacak çalışmalara yönelik en uygun ekipman, parçalar, cihazlar ve ürünler kullanılması için araştırmalar tarafımızdan yapılmaktadır.

    Bize  e-posta  veya telefon  yoluyla ulaşmak için lütfen web  sitemizdeki  iletişim bilgileri kullanın.